Základní škola a Mateřská škola Lípa nad Orlicí
ZŠ a MŠ
Lípa nad Orlicí škola plná pohody

O nás

Základní škola Lípa nad Orlicí v okrese Rychnov nad Kněžnou je školou malotřídního typu s 1. – 4. ročníkem s kapacitou 35 žáků. Po ukončení 4. ročníku odcházejí žáci do spádové - plně organizované školy v Týništi nad Orlicí. Součástí školy je i školní družina, mateřská škola a školní jídelna.

Hlavní ideou školního vzdělávacího programu „Škola plná pohody“ je, aby se škola stala místem, které žáky motivuje k aktivnímu učení se. V popředí zájmu stojí pro život důležité kompetence učit se, řešit problémy a sociální dovednosti. Podmínkou pro úspěšnou realizaci záměrů školy je vytváření atmosféry vzájemného porozumění a spolupráce mezi žáky, mezi učiteli a žáky a mezi učiteli, aby se všichni cítili spokojeně a bezpečně. Cílem školy je vytvářet podmínky pro rozvoj, uplatnění a úspěch každého žáka, a tím předcházet negativním postojům žáků ke vzdělávání, formovat správný vztah žáků k přírodě, k životnímu prostředí, ke zdraví a vést je k pochopení zásad trvale udržitelného rozvoje, umožnit jim získávat zdravé sebevědomí, rozvíjet u nich kritické myšlení a schopnost sebehodnocení.

Svátek má Běla

Počasí dnes:

21. 1. 2021

oblacno

Bude polojasno až oblačno, místy zataženo nízkou oblačnost nebo mlhy. Denní teploty 1 až 5°C, při slunečnu až 9°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Není-li leden mokrý, sudy vinařů se naplní.

Svatá Anežka když laskavá, vypustí skřivana z rukáva.