Základní škola a Mateřská škola Lípa nad Orlicí
ZŠ a MŠ
Lípa nad Orlicí škola plná pohody

O školce

Vítejte na našich stránkách Mateřské školy Lípa nad Orlicí.

Na stránkách najdete veškeré informace o naší mateřské škole, pokud nějaké informace nenajdete, neváhejte nás kontaktovat.

Naše mateřská škola se nachází v klidné části obce Lípa nad Orlicí, budova školy je umístěna do velké zahrady s možností využití herních prvků, spontánních her nebo péčí o bylinkovou spirálu i květinový záhon.

Jednotřídní mateřská škola je heterogenní s dětmi ve věku od 3 – 6 let s celodenním provozem od 6,15 do 15,45 hodin. Výhodou této smíšené třídy je to, že mladší děti mají větší možnost se učit od dětí starších a napodobovat je. Kapacita mateřské školy je 28 dětí.

S dětmi pracují dva kvalifikovaní pedagogičtí pracovníci, asistent pedagoga a školní asistent.
Program MŠ vychází z toho, co budou děti v životě potřebovat. Vybírá konkrétní poznatky, rozvíjí vlastnosti, které jsou důležité pro praktický život. Vzdělávání se uskutečňuje po celý den pobytu dětí v  mateřské škole, tj. při všech činnostech a je založeno na přímých zážitcích dítěte, na vyváženosti spontánních aktivit, řízených činnostech v menších či větších skupinách nebo individuálně. Dopolední činnosti probíhají formou plánovaných tematických celků, které na sebe navazují a prolínají se zde všechny vzdělávací okruhy. Snažíme se probouzet v našich dětech aktivní zájem v dané činnosti a chuť dívat se kolem sebe, naslouchat a objevovat.

Klademe velký důraz na motivaci pro hru, protože se dítě nejlépe „učí“ na základě činností, kterými se ze svého zájmu zabývá a v čem se aktivně uplatňuje. Používáme smysluplné edukativní pomůcky. V mateřské škole věnujeme pozornost tělesnému i psychickému zdraví

Naší snahou je vytvořit v mateřské škole takové místo, kde se děti budou cítit dobře a bezpečně, budou mít jistotu, která jim dá možnost rozvíjet své schopnosti zcela individuálně s patřičným sebevědomím, zároveň však děti pochopí principy kamarádství a nutnosti pracovat i týmově, vzájemně se podporovat a tolerovat jeden druhého. MŠ jsou školní tradice, které jsou zdrojem velkého citového uspokojení dětí i všech ostatních.

Naším cílem je šťastné a spokojené dítě, které společně s rodiči učíme poznávat tento svět, a stejně jako máma s tátou je při tom držíme za ruku

Svátek má Hanuš

dnes, čtvrtek 6. 10. 2022
skoro jasno 19 °C 9 °C
pátek 7. 10. polojasno 20/8 °C
sobota 8. 10. slabý déšť 17/10 °C
neděle 9. 10. jasno 16/7 °C

Září víno vaří, říjen víno pijem.

Říjen a březen rovny jsou ve všem.