ZÁŘÍ V NAŠÍ MŠ

03.09.2013 00:06

Podtémata:

1. VÍTÁME NOVÉ KAMARÁDY V MŠ, SEZNAMUJE S NOVÝMI KAMARÁDY Z KNIHY CHALOUPKA NA VRŠKU

1. LÉTO SE CHÝLÍ KE KONCI , PODZIM VYMALUJE STROMY ŽLUTÝMI  A ČERVENÝMI BARVAMI…PŘÍBĚH „ JAK DĚTI PEKLY BRAMBORY “ (KNIHA STR. 94 – 114)

1. JAK TO BYLO NA SV.VÁCLAVA ( STR.86)

Obsah:

1. Adaptace v MŠ po prázdninách, přivítání nových dětí, seznámení s prostory MŠ, jak to chodí ve školce.

Poznávání  kamarádů z knihy – úvodní příběh knihy Chaloupka na vršku.

1. Podzimní zahrada – ovoce, zelenina, barvy podzimu.

Příběh „ Jak děti pekly brambory“ – nové hry, poznatky o odletu ptáčků, pouštění draků.

1. „ Po sv. Matouši, čepici na uši“ ( 21.9.)

Poslech nového příběhu „ Jak to bylo na sv. Václava“ – hra s hrnčířskou hlínou, podzim v lese – houby.

Pověst o sv. Václavovi – sv. Václav zavírá zem

Všemi činnostmi budou prolínat výtvarné, hudební, taneční, literární i jazykové aktivity.¨

Předškoláci budou rozvíjet své dovednosti a schopnosti, připravovat se na zdárný vstup do ZŠ průběžně v pracovních sešitech KULIFERDA, pracovních listech.