VYNÁŠENÍ MORENY - akce MŠ

25.03.2013 22:16

VYNÁŠENÍ MORENY

 

FOTOGALERIE

Zimo, zimo, táhni pryč,

nebo na tě vezmu bič,

zatáhnu tě za pačesy,

za ty hory, za ty lesy.

Až se vrátím nazpátek,

svleču zimní kabátek.

 

Jedno z mnoha říkadel a halekaček, které se neslo dopoledne od mateřské školky ve čtvrtek 21. března. Děti totiž vynášely ze vsi Morenu – studenou a chladnou paní Zimu. Ačkoliv astronomické jaro bylo již tady, paní Zima se své vlády stále ještě nechtěla vzdát. Průvod dětí s Morenou provázel déšť, sněhové vločky i vítr, jen sluníčko jsme vyhlíželi marně. Zastavili jsme se u paní starostky na Obecním úřadě i za školáky a paní ředitelkou ve škole. Morenu jsme nakonec podle dávné tradice upálili s přáním, aby už voňavé jaro, společně s teplým sluníčkem, konečně zavítalo mezi nás.