Předvánoční akce v MŠ - shrnutí

31.12.2012 20:51

Předvánoční akce v MŠ

 

  • Čert a Mikuláš v mateřské škole

V úterý 4.12 přišel do školky čert s Mikulášem. Děti se na mikulášskou nadílku těšily, ale zároveň některé měly z jejich návštěvy obavy. Čert si dokonce přinesl čertovskou listinu s pokáráními i pochvalami. Se vzájemným podáním ruky i s domluvou, dostali nakonec všichni balíček s dobrotami a na oplátku čertovi, Mikuláši i andělovi zazpívaly i přednesly básničky.

  • Vánoční dílny v DDM Sluníčko

Pro předškoláky byl na čtvrtek 6.prosince připraven výlet do Týniště n.O. na vánoční tvořivé dílny do DDM Sluníčko. Spolu se školáky si vyrobili krásné rybičky z pedigu a ty si také mohli odvézt domů. V keramické dílně pak všichni vyzkoušekli malovat barevnými glazurami svoji dříve jižvyrobenou keramiku, určenou k dalšímu vypálení v peci.

  • Vánoční tvořivé dílny v MŠ

V pondělí 10.12 jsme se ve školce setkali s rodiči a jejich dětmi na tradičním předvánočním tvoření. Celá školka voněla pomeranči, kořením a medovými pláty z včelího vosku. Děti si s maminkami, tatínky i s babičkami vytvořily krásné vánoční výrobky, ale hlavně si společně prožily spokojené adventní odpoledne s koledami a prvním vánočním cukrovím.

  • Koncert Lídy Helligerové

Na malý vánoční koncert pro děti, jejich blízké i lipské občany, přijela zazpívat známá zpěvačka Lída Helligerová. Pásmem písniček avyprávěním „Půjdem spolu do Betléma“ všechnyprovedla adventním časem, Vánoci až ke Třem králům. Děti při svém vystoupení paní Helligerová seznámila s různými hudebními nástroji a jako doprovod k jejímu zpěvu si některé z nichmohly i vyzkoušet. Na závěr si děti ze školky připravily pro své nejbližší společně s paní učitelkami malou vánoční besídku. Jejich vánočně motivované básničky i písničky posunuly všechny zase o kousek blíž k Vánocům a děti sklidily zasloužený potlesk. Věříme, že se všem předvánoční odpoledne líbilo, škoda jen, že občas rušilo vystoupení dětí i paní Helligerové povídání z řad publika.

  • Vánoční nadílka v mateřské školce

Když se řekne Ježíšek, všem dětem se vždy rozzáří očka anedočkavě, plny zvláštního tajemného očekávání, se na něho hodně těší. V naší mateřské školce nám Ježíšek nadělil dárečky pod nazdobený stromeček už ve čtvrtek 20.prosince. Dětem se dárky od něho moc líbily, hned si všechny vyzkoušely a pohrály si s nimi. Jen ten náš Ježíšek měl před Vánociasi hodně práce, proto nám krásnou červenou kuchyňku a kadeřnický salon se zrcadlem přinesl až v lednu. Ale to vůbec dětem nevadilo a o to měly větší radost z dalších nových dárků.