NÁVŠTĚVA ORNITOLOGA V MŠ

13.03.2013 12:18

NÁVŠTĚVA ORNITOLOGA V MŠ

Ve středu 6.března jsme se ve školce těšili na návštěvu pana Kollerta z Lípy. Přišel si s dětmi povídat o ptáčcích, zajímavostech z jejich života a také o práci s nimi spjaté, která se stala jeho celoživotním koníčkem. Přinesl s sebou i několik opeřených hostů – Kalouse ušatého a samečky a samice Čížka lesního. S dětmi potom ptáčky okroužkoval  a ty je mohly za odměnu vypustit ven na svobodu. Děti byly nadšené a zajímavé vyprávění pozorně poslouchaly. K tomu dodával i své poznatky malý Péťa Kollert, který má o ptáčcích díky svému dědovi spoustu zážitků i znalostí. Na jaro mají děti přislíbené pozorování kroužkování čapích mláďat, která každoročně sledují v hnízdě na komíně poblíž školky. V rámci projektu Celé Česko čte dětem přečetl pan Kollert dětem příběh o sovičkách z knihy Františka Nepila Co vyprávěla noc. Děkujeme za milou návštěvu s pěkným povídáním a těšíme se na nějaké další setkání.