Květnovým hostem projektu „Lípa nad Orlicí čte dětem“ byla překladatelka pí. Jana Jašová

05.05.2013 22:32

 

Květnovým hostem našeho projektu „Lípa nad Orlicí čte dětem“ byla překladatelka pí. Jana Jašová, která za dětmi přijela až z Prahy, kde bydlí a pracuje. Pozvání k nám přijala díky přátelství  s pí. uč. Hromkovou, se kterou se zná již  z  dob  studií. Její návštěva nás velice mile potěšila a opět nás pestřila náš běžný školní život a hodiny čtení. Paní překladatelka děti  seznámila se švédskou autorkou Tove Janssonovou a jejími „MUMINKY“, což jsou malinkatí legrační tvorové. Knihy o těchto tvorech byly podle slov paní Jašové jejími  oblíbenými  hrdiny  v dětství. Děti pozorně poslouchaly, následně vypracovaly úkoly v pracovních listech a také diskutovaly s paní překladatelkou o jejím zajímavém povolání a o knížkách. Paní Jašová byla tak moc laskavá, že dětem-škole přivezla a darovala spoustu knih. Za což jí patří velký dík.

Věříme, že i tento host děti přiblížil více ke knížkám a ke světu plnému pohádek, roztodivných příběhů a jejich hrdinů.