KERAMICKÝ KURZ PRO DĚTI V ZŠ LÍPA NAD ORLICÍ

28.10.2013 21:27

KERAMICKÝ KURZ PRO DĚTI V ZŠ LÍPA NAD ORLICÍ

12.09.2013 00:05

KERAMICKÝ KURZ PRO DĚTI V ZŠ LÍPA NAD ORLICÍ

Místo a doba konání: ZŠ Lípa nad Orlicí v pátek v 14:00 – 17:00 h v měsíci září 2013

PŘIHLÁŠKA NA KERAMICKÝ KURZ V ZŠ LÍPA NAD ORLICÍ (ZÁŘÍ 2013)

Počet lekcí:  z časových a organizačních důvodů mohu Vaší škole nabídnout prozatím 3 lekce po 3 hodinách. Celkem 9 hodin. V tomto čase si budou moci Vaše děti vyrobit buď  1 nebo 2 výrobky z nabídky programu kurzu. Napište prosím do přihlášky, pro jaké výrobky jste se rozhodly.

Cena 1 lekce (180 minut): cena jednoho výrobku je 80,- Kč, cena 2 výrobků za jednu lekci je 160,- Kč

Cena a platba celého kurzu 3 lekcí a 6 výrobků (cena všech nabízených výrobků): 480,- Kč (v ceně kurzu je veškerý materiál, 2 výpaly každého výrobku, broušení po prvním výpalu a glazování, glazovat si budou výrobky děti samy). Platba kurzu je v hotovosti na 1. nebo 2. lekci (kurzovné lze platit i v průběhu týdne paní učitelce, která mi pak peníze předá). Děti pak obdrží doklad o zaplacení. Přihlášku je však nutné přinést na 1. lekci (bez přihlášky se nelze kurzu zúčastnit).

Program kurzu (podzimní i celoroční motivy)

  1. 13. 9. – Slunce – kachel na pověšení. Sluníčko si děti vyrobí pomocí formy a potom si ho nazdobí podle své fantazie – kytičky, motýlci nebo kresbami do hlíny.

– Podzimní drak – kachel na pověšení. Draka si děti vyříznou nožem podle papírové šablony, a potom si ho nazdobí podle své fantazie různými obtisky, kresbami do hlíny nebo podzimními plody. Podzimní plody jako listy, kaštany nebo houby si vyrobí pomocí forem.  Pokud byste chtěli dráčka s látkovými mašlemi, tak to prosím napište na přihlášku, abychom místo listů po stranách udělali pouze díru pro prostrčení mašle. Látkovou mašli si potom musíte doma naaranžovat samy a není v ceně kurzu.

  1. 20. 9. – Ježek a ježková – zápichy. Tvary ježků si děti vyříznou nožem podle papírové šablony, a potom si je nazdobí podle své fantazie – obtisky, kresbou do hlíny nebo vytvoří podzimní plody pomocí forem. Dřevěný klacík na zápich dětem přitavím tavnou pistolí a bude v ceně kurzu. V případě, že byste chtěli ježečky na pověšení, napište to prosím na přihlášku a udělám nahoře dírku.

Kachel vašeho příjmení a čísla domu – kachel na pověšení. Tento kachel je určen na pověšení ven na plot, dům nebo dveře bytu. Děti mohou vyrobit i tento kachlík pro babičku nebo dědu. Napište prosím na přihlášku číslo a příjmení, které chcete vyrobit. V případě, že byste chtěli pouze kachlík s motivem domečku (bez příjmení a čísla), napište to na přihlášku.

  1. 27. 9. – Dva kachlíky zámku Opočno – 2 kachlíky na pověšení. Zámky si vyrobí pomocí forem a dozdobí podle své fantazie.

Postavičky do vánočního Betléma – Josef, Marie a Ježíšek v jesličkách – postavičky na postavení na stůl. Pro prvňáčky si připravím jednodušší variantu. Každý si vyrobí počet postaviček podle svých možností. Další postavičky do Betléma a betlémový domeček si budou moci děti vyrobit v příští lekci, která by se konala během podzimních prázdnin 30. 10. (čas kurzu a konkrétní motivy budou ještě upřesněny během října).

 

Rodiče s dětmi si mohou předlohy prohlédnout na internetu na mých webových stránkách www.sonatoucova.webnode.cz v levém sloupci Aktuální kurzy pro děti v ZŠ. Tento první kurz je záměrně jednodušší pro začátečníky a prvňáčky. Další keramický kurz by mohl být o podzimních prázdninách dne 30. 10. a byl by s vánoční tématikou. Opět bych vám nabídla 1 nebo 2 výrobky. Děti by měly mít vždy na keramiku pracovní oděv (zástěrku nebo starší tričko). Hotové výrobky budou za 3 – 4 týdny. V případě nemoci se lekce nahrazuje v následující lekci (nebo se může finančně odečíst v další sérii kurzů).

Soňa Toucová – lektorka keramického kurzu (tel.: 737355571)- absolventka SPŠK Bechyně     Více zde: https://www.zsmslipa.cz/news/keramicky-kurz-pro-deti-v-zs-lipa-nad-orlici/