aktuálně z MŠ

24.08.2012 23:14

Prázdniny pomalu končí, ale v naší MŠ začal provoz již 13. srpna. Obec Lípa nad Orlicí uspořádala na hřišti  rozloučení s prázdninami zábavné odpoledne CESTA  ZA  ŘEMESLY. Děti se svými rodiči i prarodiči poznávaly řemesla, plnily  úkoly, skákaly na trampolíně, mlsaly a všichni  společně zhlédli veselý cirkus.

     Bylo opravdu veselo, nechyběla dobrá nálada a ta vládne i v naší MŠ. Hrajeme si na řemesla – na kominíka, na ševce, na zahradníka, na pekaře, na květinářku, na traktoristu, na chovatele. Zpíváme, recitujeme, hádáme hádanky a tvoříme.  Již jsme „vyčistili komín“, „spravili botu“ a upekli jablečné šmakulíny. Aranžovali a darovali jsme květiny, vykopali a ochutnali křen, připravovali ovocný mls. Ještě navštívíme chovatele, traktoristu a zahrajeme si na farmáře.

     V září 2012 přivítáme  v MŠ nové kamarády. Naše hry a činnosti budou motivovány střídáním ročních období a obohaceny o novou hru ROK  S KRTKEM.