Ve čtvrtek 18.10. proběhla v naší MŠ akce , která nesla název s podzimním nádechem“ Kaštánkové čarování“ a  byla určena pro děti i jejich rodiče.

Protože ani my v ZŠ jsme nechtěli přijít o tvoření z přírodních materiálů, které nám nabízí krásný podzim, nachystaly jsme pro děti na pátek 2 hodiny plné zábavy a tvoření z dýní, kaštanů, žaludů, šípků, jeřabin… pod názvem“ Vytvoř si svůj les“. Každý ročník vyráběl vlastní výrobky, které nakonec dotvořil v konečné fázi v jeden velký celek-les. Děti vymýšlely jména svým výtvorům a každá skupinka měla za úkol představit nám, co vytvořila. Dětem se tvoření moc podařilo, což dokládají i fotky ve fotogalerii a nám pedagogům samozřejmě dělá radost práce a nápady dětí a krásná podzimní výzdoba, na které se podíleli všichni. Těšíme se na další projekt tvoření, který chystáme na prosinec  a bude zaměřen na vánoční tématiku.

Podzimní tvoření v ZŠ

V pondělí 1.10.2012 proběhla výstava hub pro děti ZŠ a MŠ.

Více jak 50 druhů hub.

V galerii naleznete ukázky práce s interaktivní tabulí v podání paní učitelky Mgr. Zuzany Hartmanové.

V pondělí 1. října jsme šli zase my, ze školky, na oplátku navštívit děti do školy. Školáci nás totiž pozvali na výstavu hub. Přivítala nás paní ředitelka a nějaké zajímavé houby i představila. Tolik roztodivných hub jsme ještě neviděli, ale někteří z nás poznali i ty známé, které si s rodiči odnášíme v košíku z lesa domů. Nevěříte? Tak rychle do lesa, prý právě rostou…

 

Fotogalerie: Příprava na nový školní rok

Ve škole a kolem školy probíhá tento týden úklid vnitřních a venkovních prostor včetně úprav pozemků školy.

Děkujeme za pomoc brigádníkům a zejména pak paní starostce M. Vrátilové za organizaci.

Mgr. Kateřina Guldánová