PROJEKTOVÝ TÝDEN – SVATOMARTINSKÉ ČAJOVÉ DÝCHÁNKY

Projektový týden Svatomartinské čajové dýchánky se nesl v naší školce v příjemné podzimní atmosféře. Společně jsme s dětmi napekli martinské rohlíčky, které si  odnesly domů na ochutnávku.

Ve čtvrtek 8.listopadu zavítal na zahradu mateřské školky sv.Martin na bílém koni. Nebyl to sice opravdový Martin a ani sníh nepřivezl, za to však hodný dědeček Honzíka, pan Rázek, děti velmi potěšil svezením na koníkovi Charliem. Ve školce si pak děti koníčka se sv.Martinem zkusily namalovat a obrázky se jim moc povedly.Připomenuly si tradici sv.Martina a naučily se písničku Už jede Martin na bílém koni, společně si při ní zatančily.

Při tvořivém dopoledni si děti vyrobily zajímavá prostírání k čajovým dýchánkům při posezení u voňavého čaje.Využily donesené papírové krabičky od různých čajů a s fantazií se pustily do tvoření. Z domu si přinesly  své oblíbené čaje, ochutnávaly a porovnávaly je všemi smysly – zrakem, čichem i chutí. Vyzkoušely také bylinkové čaje a s paní učitelkami si povídaly o jejich léčivých účincích. Jako vzpomínku na Svatomartinské čajové dýchánky děti vytvořily dlouhého hada z čajových krabiček zavěšeného v herně a naučily se básničku O čaji Pickwick.

A teď už nezbývá než si přát, že sv.Martin nám z „nebeské peřiny“ pošle dětem pro potěšení alespoň trochu sněhu…

KAŠTÁNKOVÉ  TVOŘENÍ S MAMINKAMI

 

Na čtvrteční odpoledne 11.října se děti obzvlášť těšily. Do školky totiž přišly jejich maminky na odpolední tvoření z kaštánků i jiných přírodnin, ale hlavně, aby společně se svými dětmi prožily hezké odpoledne. U stolečků se pilně pracovalo, děti radily i ze všech sil pomáhaly. Brzy na svět vykoukla roztomilá zvířátka a dětem jen očka zářila. Mamky donesly také sladké dobroty, nechyběl ani výborný mošt z letošních jablíček. Ve školce jsme všichni společně prožili velmi příjemné odpoledne a těšíme se na další taková setkání.

                                                         

                                                                                          Marie Nedomanská

Kaštánkové tvoření

 

středa 26.9.2012 v 8:30 Pohádka O kouzelné píšťalce – představení pro děti MŠ a žáky ZŠ od 8.30 hod

Jedná se o loutkovou pohádku doprovázenou lidovými písničkami, které si děti mohou zazpívat také.
 

VÝLET DO ČASTOLOVIC

 

   Na pátek 14.září jsme se ve školce všichni hodně těšili. Čekal nás totiž výlet za zvířátky do zámeckého parku v Častolovicích. V rámci projektu Celé Česko čte dětem jsme dočetli knížku Za zvířátky do lesa  a tento výlet byl malou odměnou.

   Vláček nás mlhavým ránem odvezl téměř až k zámeckému parku.U rybníčku jsme nakrmili kačenky, příjemnou procházkou kolem výběhů a pastvin jsme poznali  zvířata, která běžně  žijí v lese. Divoké prase Marta, srneček Matýsek i celá jelení rodinka se už těšili na naše dobroty – tvrdé pečivo, jablíčka nebo zeleninu. Než jsme parkem došli k minizoo, vykouklo na nás mezi mraky sluníčko. Také tady bylo spousta zvířátek. Někdo obdivoval mohutné lamy, přítulné kozy a koníky, jiný zase roztomilá selátka, vesele pobíhající všude kolem, králíčky, morčata nebo holuby. Ani jsme se nemohli od všech zvířátek odtrhnout. Čas odjedu se však blížil, tak honem, honem…

   Moc se nám líbila i vyzdobená častolovická zastávka s veselými obrázky na stěnách. Páteční cesta vláčkem rychle utekla a nás už čekal ve školce dobrý oběd.

Dopolední činnosti k projektovému týdnu ŘEMESLA.  Zaměřili jsme se na povolání kuchař, pekař, vyrobili si papírové čepice a zkusili si upéci Šmakulíny z kynutého těsta s jablíčkovou náplní.Vše jsme si krásně užili a upečené dobroty provoněly celou školku.

Marie Nedomanská

Co se děje ve školce